Wapno Nawozowe Dolomitowe

KOPALNIA DOLOMITU REK

WAPNO NAWOZOWE (DOLOMITOWE)

Kopalnia Dolomitu Rek w Imielinie na terenie województwa Śląsk posiada w sprzedaży wapno nawozowe, dolomitowe WE w cenie 18 zł/t netto (8% VAT). Wapno nawozowe (dolomitowe) zawiera CaO i MgO , granulacja – 0,5 mm do 2,0 mm. Stosuje się w rolnictwie i ogrodnictwie . Zawiera właściwości odkwaszające glebę.


W/w wapno nawozowe nadaje się do stosowania pod wszystkie rośliny uprawne i wszystkie gleby niezależnie od składu mechanicznego. Wnosi do gleby mikroelementy m.in. żelazo, miedź, cynk, magnez, które spełniają ważne funkcje w roślinie np. polepszenie koloru, zwiększenie odporności na wymarzanie. Właściwości wapna nawozowego sprawiają, że jest on nawozem ekologicznym.


Wapno nawozowe powinno być dobierane indywidualnie w zależności od pH i rodzaju gleby. Przyjmuje się ok.2-3 tony/ha. Czas rozkładu wapna nawozowego wynosi w zależności od gleby od 1,5 do 2 lat.

Bezcenne doświadczenie
Doświadczenie zdobyte na przestrzeni ćwierćwiecza przyniosło wiele pomyślnych współpracy i zadowolonych partnerów. To także unikatowa wiedzą, której nie mogą już zyskać znacznie „młodsze” przedsiębiorstwa.
Nowoczesne rozwiązania produkcyjne
To, że powstaliśmy w 1990 roku, nie oznacza, że nie idziemy z duchem czasu. Wręcz przeciwnie – stawiamy na nowoczesne technologie i metody produkcji, które znacznie przyczyniły się do doskonałej jakości naszych wyrobów.

Kopalnia Dolomitu REK

DLACZEGO POWINIENEŚ POSTAWIĆ NA NASZĄ KOPALNIĘ DOLOMITU?

Wapno nawozowe to idealne rozwiązanie dla problematycznej gleby

Dolomit to naturalne wapno, które pozyskuje się w efekcie procesu mielenia skał wapniowo–magnezowych czyli właśnie dolomitowych. Stosowany powszechnie jaki skuteczny nawóz przy uprawie warzyw, wszelkich roślin sadowniczych oraz ozdobnych. Wapno nawozowe potrzebne wyjątkowo i szczególnie na ziemiach wysoko kwaśnych, kwaśnych oraz mało kwaśnych gdzie zawartość magnezu i wapnia jest bardzo mała. Brak lub nieodpowiednia zawartość tych elementów w glebie pozbawia wydajność wzrostu roślin. W obliczu współczesnego zakwaszania gleb, używanie zwykłych nawozów wapniowych będzie niewystarczające, a zastosowanie nawozu magnezowo-wapniowego, będzie obligatoryjne, gdyż skutecznie odkwaszają, uzupełniając w tym samym czasie glebę w pożądane mikroelementy.

Wapno dolomitowe czyli łatwe w stosowaniu

Wapno dolomitowe delikatnie działa oraz jest łatwo przyswajalny przez rośliny. Bezpośrednio powoduje poprawę struktury ziemi, znormalizowania jej odczynu oraz właściwości. Normalizowanie i wyrównywanie odczynu glebowego oraz stosowanie wapna nawozowego jest zalecane, by zapewnić poprawny wzrost oraz rozwój roślin. Nie należy jednak nawozić wapniem gleb, które tego nie wymagają lub nie są do tego przeznaczone między innymi o poprawnym odczynie kwasowości czy ziem przeznaczonych pod uprawę roślin kwasolubnych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kopalnią dolomitu REK wapno – śląsk – w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Możecie to zrobić drogą telefoniczną, przy pomocy poczty elektronicznej lub osobiście w naszej siedzibie.

Wapno nawozowe – Śląsk – serdecznie zapraszamy!